500 złotych na dziecko, a zdolność kredytowa

Wdrożony przez obecny rząd program 500+ budzi w społeczeństwie raczej skrajne emocje. Niektórzy uważają, iż jest to niezbędna wielu ludziom pomoc, a inni natomiast sądzą, że jest to niepotrzebne rozdawnictwo pieniędzy. Warto jednak, bez emocji przyjrzeć się temu programowi i realnym konsekwencjom jakie będzie on miał dla korzystających z niego ludzi.

Czy łatwiej będzie otrzymać kredyt?

Nie ma (więcej…)

Nowy samochód, a kredyt samochodowy

Kiedy marzysz o nowym samochodzie, ponieważ stary już niedomaga, jest awaryjny i nie jeździ się nim komfortowo, zdajesz sobie sprawę, iż czekać cię będą wydatki.
Niestety sprzedaż starego samochodu nie przyniesie konkretnego zysku. Jeżeli znajdzie się kupiec – będzie dobrze, choć kokosów z tego nie będzie. W najgorszym przypadku w grę wchodzi złomowanie, z czego także większego zarobku nie ma.
Gdy (więcej…)

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny – jak wybrać najlepszą ofertę.
Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego powinna być bardzo przemyślana. Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na bardzo długi czas – zatem warto poświęcić dużo czasu na to by wybrać mądrze. Nawet jeden procent różnicy w oprocentowaniu może oznaczać tysiące złotych gdy już będziesz spłacał kredyt hipoteczny. Na początku bardzo ważnym czynnikiem jest (więcej…)