500 złotych na dziecko, a zdolność kredytowa

Wdrożony przez obecny rząd program 500+ budzi w społeczeństwie raczej skrajne emocje. Niektórzy uważają, iż jest to niezbędna wielu ludziom pomoc, a inni natomiast sądzą, że jest to niepotrzebne rozdawnictwo pieniędzy. Warto jednak, bez emocji przyjrzeć się temu programowi i realnym konsekwencjom jakie będzie on miał dla korzystających z niego ludzi.

Czy łatwiej będzie otrzymać kredyt?

Nie ma wątpliwości co do tego, że kwota 500 złotych to dla wielu Polaków duża ilość gotówki. Te pieniądze są w stanie znacząco podnieść stopę życiową wielu ludzi. Z drugiej jednak strony, wielu rodzinom, które żyją w na prawdę dużej biedzie, dodatkowe pieniądze z programu 500+ znacząco pomogą, jednak nie rozwiążą wszystkich ich problemów. Rodziny te często nadal będą zmuszone do brania kredytów.

Okazuje się, że branie kredytów przez osoby, które korzystają z programu 500+ może być szczególnie łatwe. Nie ma wątpliwości, że zdolność kredytowa ludzi, którzy co miesiąc otrzymują dodatkowe 500 złotych, a czasami, w przypadku posiadania większej ilości dzieci nawet do kilku tysięcy złotych, znacząco się zwiększa. Pozostaje jednak pytanie, czy banki będą brały pod uwagę dochody z programu 500+. Niektóre z banków gotowe są uznawać pieniądze z programu za dochód zwiększający zdolność kredytową, jednak część z nich jest co do tego bardzo ostrożna.

Your rating: none
Rating: 5 - 1 vote

Paweł

Interesuję się finansami i chętnie pomogę w podjęciu optymalnej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *